EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Złożenie wniosku o dofinansowanie
Data 2011-12-01


W dniu 01.12.2011 został złożony wniosek o dofinansowanie modułu transportu surowca w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Tytuł projektu: "Budowa nowoczesnego modułu transportu surowca oraz zakup wózka widłowego jako element unowocześnienia procesu produkcji mikrosfer."

Projekt oparty jest na zakupie nowoczesnego rurowego przenośnika łańcuchowego do transportu surowca wraz z wózkiem widłowym .

Linia posłuży znacznemu usprawnieniu i zautomatyzowaniu procesu transportu surowca na terenie hali.  Przystosowana będzie do transportu materiału mokrego jak i suchego z magazynu oddalonego o ok. 95m. od linii produkcyjnej. Urządzenie będzie przystosowane do transportu mikrosfery o wilgotności do 25%. Oczekiwana wydajność to 4 tony/godz. Przenośnik Charakteryzuje łatwa obsługa i niskie koszty eksploatacji , w tym zużycie energii. Nowa linia transportująca jest układem zamkniętym zapobiegającym straty surowca, jak też bezpieczny dla środowiska. Pozwoli to w pełni wykorzystać możliwości produkcyjne  przedsiębiorstwa pod kątem sprawności i szybkości transportu surowca. Będzie to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce.