EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Stan zaawansowania prac na naszej inwestycji w Astanie
Data 2014-08-20

Zgodnie z harmonogramem zostały zakończone wszystkie prace montażowe części mechanicznej linii suszarni wykonywane przez brygadę z Polski.

Prowadzane są jedynie drobne poprawki malarskie. W sterowni usytuowanej w części warsztatowo-socjalno- biurowej wewnątrz hali zostały zamontowane szafy sterownicze, do których aktualnie doprowadzane są kable zasilania elektrycznego dla wszystkich modułów linii suszącej wykonywanych przez polską firmę.

Zamontowano też wszystkie szafy sterownicze urządzeń wyprodukowanych w firmach niemieckich wraz z palnikiem. W dniu 19 sierpnia br. przylecieli do Astany dwaj inżynierowie automatycy z Polski do podłączeń poszczególnych urządzeń do systemu sterownia.

W dniach 25-26 sierpnia dołączą do nich inżynier automatyk, kierownik projektu automatyki i nadzorujący całość montażu dyrektor polskiej firmy, która wykonywała i zmontowała wszystkie moduły towarzyszące suszarni.

Z Niemiec w tym samym czasie dojadą dwaj inżynierowie. Jeden z nich na okres około dwóch dni, będzie odpowiedzialny za uruchomienie palnika, a drugi na okres do 7 dni odpowiedzialny za uruchomienie całej instalacji wyprodukowanej w Niemczech.

W dniach 25-26 sierpnia rozpocznie się rozruch całej linii suszenia. Po całkowitym uruchomieniu suszarni i wykonaniu prób przemysłowych przedstawimy naszym Akcjonariuszom na stronie internetowej Spółki komplet zdjęć przedstawiający proces suszenia i pakowania mikrosfery.

Będzie to zakończenie pierwszego, bardzo ważnego etapu budowy.

Została zakończona próba szczelności drugiego zbiornika V=470 m3 z wynikiem pozytywnym. Aktualnie przeprowadzane jest napełnianie trzeciego- ostatniego zbiornika.
Do całkowitego zakończenia prac pozostaje uruchomienie części technologicznej.

Prezes Zarządu – Jacek Dziedzic