EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Prace związane ze sprzedażą mikrosfery szarej i białej na rok 2016.
Data 2015-09-11
Bardzo dużo pytań od Akcjonariuszy dotyczy zamówień na 2016 rok, głównie jeśli chodzi o białą mikrosferę, dlatego publikujemy aktualne informacje na ten temat.

Jak informowaliśmy w komentarzach Zarządu do bilansu za pierwsze półrocze 2015 o prowadzonych pracach związanych z  pozyskaniem nowych zamówień lub znaczącym zwiększeniu dostaw dla klientów, z którymi już pracujemy:

- produkt dla koncernu z branży metalurgicznej
W ubiegłym tygodniu dostaliśmy informacje, że badania laboratoryjne przesłanych im próbek wypadły dobrze. Od razu zamówili jedno auto (24 tony) surowca do badań przemysłowych, które już zostało wysłane do Niemiec. Mamy nadzieję, że próby przemysłowe zostaną wykonane w ciągu 2-3 tygodni. Ponieważ produkt wykonaliśmy ściśle wg wskazówek technologów koncernu liczymy, że próby wypadną pozytywnie i nasz produkt zostanie zatwierdzony do produkcji. W takim przypadku liczymy na ca trzykrotne zwiększenie dostaw na 2016 rok w stosunku do roku 2015.

- produkt dla przemysłu samochodowego
odbiorca ten jest bardzo zadowolony z dotychczasowych dostaw i jakości naszego produktu. W ubiegłym tygodniu złożyliśmy ofertę na 100% potrzeb naszego Klienta w 2016 roku (do tej pory dostarczaliśmy tylko częściowo) z ważnością oferty do końca listopada br.

- Partner ze Skandynawii
W dniach 9-10 września br. gościliśmy w Bielsku-Białej Dyrektora dużej skandynawskiej firmy z branży wypełniaczy.
Rynek skandynawski jest dla nas bardzo ważny a rozmowy dotyczyły zwiększenia obrotów, jak też asortymentu sprzedawanych na tym rynku wyrobów. Do tej pory praktycznie (nie licząc kilku próbnych dostaw) sprzedawaliśmy jeden produkt z szarej mikrosfery i dwa z białej. Na spotkaniu ustalono, że w 2016 roku będziemy dostarczali pięć różnych produktów, w większości z białej mikrosfery z naszego zakładu w Astanie. Określono maksymalną ilość w ujęciu tonażowym na 3000-3400 ton na 2016 rok. W porównaniu z dostawami do tego Partnera w latach 2013- 2014 to jest trzykrotny wzrost. Ostateczna ilość poszczególnych gatunków mikrosfer i ich frakcji zostanie ustalona do końca października br. i potwierdzona zamówieniami.

- Partner z Holandii
W dniach 6-7 października br. planowana jest wizyta naszych przedstawicieli w Amsterdamie celem omówienia dostaw mikrosfery w 2016 roku. Z powodu spadku aktywności firm wiertniczych z branży ropy i gazu obroty z tym Partnerem w 2015 roku były zdecydowanie niższe niż w latach ubiegłych, ale jednak stabilne przez cały rok. Celem tej wizyty jest oczywiście próba zwiększenia tych obrotów do takiego poziomu, aby były niewiele niższe niż w najlepszym dla Spółki roku 2013.

- duża firma z branży wypełniaczy z Europy
Mamy potwierdzenie od tego Partnera na spotkanie w Bielsku-Białej w połowie października br. Tematem rozmów mają być dostawy zarówno białej jak i szarej mikrosfery w 2016 roku.

- globalny koncern z branży ropy i gazu (USA)
Trwają ustalenia terminów badań próbek mikrosfery, które zostały przygotowane przez Eko dokładnie pod wymogi koncernu. Dostaliśmy metodologię badań wytrzymałości na ściskanie (tzw. crush test) i próby, które zostały przeprowadzone w Instytucie Naukowym na Śląsku potwierdziły, że nasze mikrosfery odpowiadają bardzo wysokim wymaganiom stosowanym przez Koncern. Chcemy tylko zaznaczyć, że każdy z koncernów globalnych ma swoje normy wytrzymałości na ściskanie, ale ten dla którego przygotowaliśmy właśnie te próbki ma zdecydowanie najwyższe wymagania, jeśli chodzi o ten parametr.

Do końca roku zostało jeszcze trochę czasu, ale te rozmowy i próby, które już miały miejsce, jak i te które planujemy jeszcze przeprowadzić już są bardzo optymistyczne.

O dalszych działaniach Zarządu i ich efektach oczywiście będziemy informowali naszych Akcjonariuszy.

Prezes Zarządu - Jacek Dziedzic