EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Informacja z Konferencji w Houston (USA)
Data 2016-06-10

Jak informowaliśmy już naszych Akcjonariuszy w dniu 5-7 czerwca 2016 odbyła się w Houston (USA), konferencja poświęcona branży wydobywczej ropy i gazu – Oilfield Minerals & Markets. Wzięli w niej udział nasi Przedstawiciele. Ze strony Eko Export Przewodniczący Rady Nadzorczej, Pan Igor Bokun, zaś ze strony naszego Przedstawiciela na rynek Ameryki Płn. firmy Mine Feuerfest GmbH & KG (Niemcy) Panowie Erwin Grossmann i Michael Neeb.
W czasie trwania Konferencji odbył się szereg interesujących spotkań, w których nasi przedstawiciele przekazali informacje o Eko Export, zarówno o zakładzie w Polsce jak też naszej inwestycji w Astanie. Prowadzono rozmowy między innymi z następującymi firmami: Informed, Baker Hughes, Halliburton czy Imerys.
Ze zrozumiałych względów bardzo duże zainteresowanie wzbudziła nasza innowacyjna, pierwsza na świecie instalacja do automatycznego pozyskiwania mikrosfery bezpośrednio z rurociągu „zrzucającego” pulpę wodno-popiołową na lagunę.
Niespodziewanie szybko, bo już w trzeciej dekadzie czerwca została potwierdzona pierwsza wizyta w Bielsku-Białej jednej z firm z siedzibą w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), z którą nasi Przedstawiciele prowadzili rozmowy na Konferencji.
Firma ta ma ponad 16-letnie doświadczenie w branży ropy i gazu i brała udział w cementowaniu odwiertów z użyciem mikrosfer w ponad 50-ciu krajach na świecie.
W drugim dniu pobytu w Houston odbyło się wcześniej zaplanowane spotkanie z Koncernem Schlumberger w ich siedzibie.
Schlumberger (o kapitalizacji 27,16 mld USD) to NR 1 spośród największych firm dostarczających usługi eksploatacji pól naftowych. Firma ta jest globalnym dostawcą technologii charakteryzacji złóż, wiercenia, produkcji oraz przetwórstwa dla przemysłu naftowego i gazowego.
Działając w ponad 85 krajach, zatrudniając około 82 tysiące pracowników firma Schlumberger zaopatruje przemysł w najbardziej kompleksową ofertę produktów i usług, od poszukiwań poprzez produkcję i zintegrowane rozwiązania od szybu do rurociągu związane z wydobyciem węglowodorów, które optymalizują wydajność złoża.
Firma ma siedzibę w Houston, Paryżu oraz w Hadze. Na Bliskim Wschodzie firma Schlumberger bierze udział w licznych wielkoskalowych projektach dla takich firm, jak m.in. Saudi Aramco, w tym na ogromnym polu Dharan, Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), Kuwait Oil Company (KOC) i Qatar Petroleum (QP) oraz wielu innych.
Ze strony Koncernu w spotkaniu udział wzięła Szefowa działu zakupów i kontroli jakości na cały Świat, która doskonale zna problem zastosowania mikrosfer w cementowaniu odwiertów.
Koncern Schlumberger to nie tylko największa firma w branży ropy i gazu na świecie, ale też największy odbiorca mikrosfery ceramicznej. Stosowana jest ona do cementowania odwiertów pionowych, zarówno lądowych jak i morskich. Prowadząc też intensywne próby i badania prowadzące do zastosowania mikrosfer w płóczkach wiertniczych. Nasza prezentacja zakładu w Bielsku-Białej, a szczególnie w Astanie została bardzo dobrze przyjęta.
Koncern ma złe doświadczenia z obecnymi dostawcami mikrosfery ze wschodu, jak określili z „technologiami” sprzed 100 lat, jeśli chodzi o jakość i powtarzalność produktu.
Przedstawiciele Schlumbergera na podstawie prezentacji określili nasze technologie jako „bardzo nowoczesne” a zakład w Astanie jako „wyjątkowy atut”.
Zadeklarowali przylot do Astany w celu naocznego sprawdzenia, jak też zapoznania się z naszą innowacyjną technologią. O spotkaniu naszym w Houston zostaną poinformowani wszystkie osoby z Koncernu odpowiedzialne za zakupy mikrosfery na całym świecie.
Nasz argument, że „tylko Eko ma możliwości dostarczać mikrosfery w dużych ilościach, w powtarzalnej jakości i stałej, stabilnej cenie przez długi okres czasu, gdyż tylko my na świecie mamy taka technologię” w zupełności ich przekonał.
Schlumberger ma najwyższe kryteria kontroli jakości (w tym wytrzymałości na ściskanie) ze wszystkich znanych nam firm z branży ropy i gazu na świecie.

W dniu 8 czerwca p. Igor Bokun odbył jeszcze spotkanie w Houston z przedstawicielami PwC, którzy będą koordynowali na miejscu w Teksasie prace związane z  poszukiwaniem Partnera Strategicznego. Działania te prowadzi dla Eko Exportu PwC Polska.

Mamy nadzieję, że udział w Konferencji i spotkaniach przyniosą w niedługim czasie wymierne korzyści dla Spółki.

Jacek Dziedzic – Prezes Zarządu
Bielsko-Biała, dn. 10.06.2016r.

Nasi Pertnerzy z Mine Feuerfest, Erwin Grossmann i Michael Neeb

MFF Erwin i Michael.jpg
 

Igor Bokun i Micheal Neeb przed siedzibą Schlumberger

MFF Erwin i Igor.JPG

Houston - siedziba PwC

siedziba PwC.jpg