EKO EXPORT
O firmieRelacje InwestorskieAktualnościOfertaGaleriaDotacje UEKontakt
LIDER EUROPEJSKIEGO RYNKU MIKROSFERY
Zakończenie prac związanych z rurociągiem powrotnym do „bagierni” Elektrowni TEC-2 w Astanie.
Data 2016-10-20

W nawiązaniu do informacji z dn. 05.10.2016 miło nam poinformować naszych Akcjonariuszy, że wszystkie prace związane z rurociągiem powrotnym do "bagierni" i z zaleceniami Instytutu KazNipiEnergoprom w Ałmatach dotyczące bezpiecznej współpracy Elektrowni TEC-2 z naszą, pierwszą na świecie, instalacją do automatycznego pozyskiwania mikrosfery zostały w całości zakończone i protokolarnie odebrane.

W miejscu przyłącza naszej instalacji do rurociągu Elektrowni został wybudowany, ocieplony obiekt, w którym zostały zamontowane elektryczne zawory do wszystkich rur, którymi przepływa pulpa wodno-popiołowa przystosowane do automatycznego sterowania.
Zakończenie zadań inwestycyjnych realizowanych w spółce zależnej Eko Sphere KZ umożliwi nam pełne ujawnienie wartości godziwej tego podmiotu, którego udziały wykazane są obecnie w bilansie Eko Exportu w wartości nominalnej.

Pierwsza część inwestycji tj. hala o pow. ca 2000 m2 wraz z infrastrukturą oraz automatyczną linią susząco-pakującą wykonaną wg naszej dokumentacji wejdzie już w IV kwartale 2016 do bilansu, zaś linia technologiczna do automatycznego pozyskiwania mikrosfery zostanie wprowadzona do bilansu w 2017 roku.

Zapraszamy do Galerii, gdzie znajdą Państwo zdjęcia z przeprowadzonych prac.


Prezes Zarządu – Jacek Dziedzic